Budapesti disaininädalala raames toimus rahvusvaheline näitus Piirideta disain (Design Without Borders), millel oli tänavu eksponeeritud kümne Eesti disaineri looming. Näituse aukülaliseks oli Eesti Kunstiakadeemia ehte- ja sepakunsti osakond, kust osalesid tudengid: Erinn M.Cox, Erki-Eric Pillmann, Hanna-Maria Vanaküla, Indrek Linnamägi, Liina Lelov, Merlin Meremaa-Piho, Sigrid Kuusk, Tauris Reose ja Triin Kukk. Näitusel olid veel esindatud Eesti disaini näitena Toivo Raidmetsa toolid.

Piirideta disain kaasab ligi 100 disainerit 16 riigist. Näituse korraldajad on tekstiilikunstnik Szilvia Szigeti ning sisekujundaja Tamas Radnoti, eksponeeritakse nii iseseisvaid teoseid kui kollektsioone Tšehhi, Taani, Eesti, Soome, Suurbritannia, Madalmaade, Austria, Portugali, Saksamaa, Ungari, Läti, Leedu, Norra, Poola, Slovakkia ja Rootsi mööbli-, tekstiili-, tööstus- ja sisekujundajatelt. Näitusel esitletakse nii masstoodangut kui ka väikestes kogustes toodetud esemeid, mis nihutavad žanripiire. Kuraatorite üks eesmärkidest on esindada uudset ja mitmekesist kaasaegset disaini, mistõttu on näitusel kõrvuti eksponeeritud nii leidlikud teosed, mis peegeldavad kujundaja individuaalset lähenemist, kui ka teosed, mis on loodud hetke trende arvestades.

Eesti disaini osalust näitusel koordineerib Eesti Instituudi Ungari esindus ning seda toetavad Eesti Kultuurkapital ja Eesti saatkond Ungaris.

Kiscelli muuseum, Kiscelli tn 108., 1037 Budapest, Ungari
9. oktoober – 28. november, 2021
https://design-without-borders.eu/