20.05.2020

Valitsuse otsus viia eriolukorra tõttu Eesti üldhariduskoolid ja ülikoolid distantsõppele kajastus ka Eesti Instituudi veebientsüklopeedia Estonica statistikas.

Nimelt külastas selle järgi Estonicat perioodil 12.03.–17.05.2020 eelmise aasta sama perioodiga võrreldes 73% rohkem kasutajaid, ühtekokku 56 639 kasutajat varasema 32 649 asemel. Seejuures kasvas lehevaatamiste arv 63%. Kui eelmisel aastal oli sel perioodil lehevaatamisi 90 976, siis käesoleva aasta samal perioodil oli selleks juba 148 674. Olgugi et Estonica kasutamine õppetöös ei tule Eesti Instituudi jaoks üllatusena, märgib selle kasutamise üpris järsk kasv distantsõppe ajal Eesti koolide tungivat vajadust kaasaegsete digiõppematerjalide järele.

Kui üldiselt jõutakse Estonicasse nii Google’i otsingumootori, aga ka Vikipeedia kaudu, siis eriolukorra ajal kajastus tavapärasest kõrgemal kohal Eesti haridusasutustele mõeldud veebirakendus Stuudium. Kui aasta tagasi leidis veidi rohkem kui kahe kuu jooksul Stuudiumi kaudu tee Estonicasse 26 kasutajat, siis distantsõppel oli Estonical selliseid kasutajaid juba 969. Eriti populaarseteks artikliteks osutusid sel perioodil artiklid loodusest, ajaloost ja majandusest.

Kuigi 2000. aastal loodud Estonica sisu ja visuaal on püsinud juba aastaid ilma suuremate täiendusteta, sest raha selleks paraku pole, on Estonica kasutajanumbrid ka aastate lõikes näidanud mõõdukat kasvu.