Leedu, Läti ja Eesti
Šalčininkai, Daugavapils ja Valga

23.10.2019 – 30.10.2019

Balti noored kaardistavad piirialade tulevikku


23.–30. oktoobrini lähevad 24 noort Valgast, Daugavpilsist ja Šalčininkaist ringreisile, et otsida ja näidata piirilinnade väljakutseid, võimalusi ning tulevikku.

Kolme Balti piirilinna, Šalčininkaid, Daugavapilsi ja Valgat iseloomustab mitmekultuuriline ja -keelne kogukond ning sarnased sotsiaalsed väljakutsed. Balti ringreisil läbitakse need kolm linna, et elavdada sealsete noorte koostööd. Igas linnas toimuvad noorte arutelud ja töötoad nii kohalike kui ka rahvusvaheliste ekspertide juhendamisel. Valgas keskendutakse linnaruumi planeerimisele, Dagavpilsis on fookuses noorte osalus, Šalčininkais aga kultuuri- ja ajaloopärand.

Eesti programmi erikülaline on Helsingi noorte volikogu 18-aastane esimees Jim Koskinen, kes vestleb projekti osalejate ja teiste huvilistega 28. oktoobril kl 17.00 Valga gümnaasiumis. Koskinen kõneleb, kuidas noored saavad volikogus end kuuldavaks teha, noorte vaimse tervise muredest ja mida Helsingi noorte volikogu on probleemide lahendamiseks teinud. Samuti tuleb juttu sellest, kuidas Soomes kaasati noori EL eesistumise temaatika väljatöötamisse. Kõik on oodatud Jimi kuulama!

Pildil Jim Koskinen

29. oktoobril astub Valgas üles populaarne Eesti-Hispaania kunstnikepaar Varvara&Mar, kes viib noored WiFi kaudu kunsti juurde. Arhitektuurikooli abil aga paigutavad noored Valga linna kaardile just kohalikele noortele kõige olulisemad kohad ja rajatised. 30. oktoobril, ringreisi lõpuüritusel Riias esitavad noored oma tulevikunägemuse.

Piirilinnade noorte ringreisi korraldavad Eestis, Lätis ja Leedus tegutsevad kultuuriinstituudid ja saatkonnad. Projekti toetavad kultuuriinstituutide võrgustik EUNIC ja Euroopa Komisjon.

Projekti toetajad: EUNIC Global, Taani Kultuuri Instituut, Briti Nõukogu, Goethe Instituut, Prantsuse Instituut, Soome Instituut Eestis, Ungari Instituut Eestis, Poola Instituut, Hispaania Saatkond Eestis, Põhjamaade Ministrite nõukogu esindus Lätis, Leedu Kultuuri Instituut, Eesti Instituut, Läti Instituut ja Euroopa Komisjon.
Valga programmi partnerid on Valga vallavalitsus, Valga Avatud Noortekeskus ja Valgamaa Kutseõppekeskus.

Ringreisi programm (inglise keeles) on siin.

Lisainfo:
Eesti Instituut
Kaidi Tingas
projekti Eesti-poolne koordinaator.
Tel +372 56698828