Erinevad kinosaalid Helsingis

https://hiff.fi/festivaali/teatterit/

19.09.2019 – 29.09.2019

Helsingi rahvusvahelise filmifestivali Armastus & Anarhia kavas on sel aastal jälle mitu täispikka Eesti filmi – koguni neli värsket kinoteost. Filmitegijad ise osalevad festivalil ja esinevad oma filmide seansidel vastates publiku küsimustele, mis annab filmivaatajale palju juurde ja ongi väga hea põhjus mõnda filmi just festivali raames vaatamas käia. Eesti Instituudi Soome esindus toetab filmitegijate festivalikülastusi.

Eesti filmid Helsingi rahvusvahelisel filmifestivalil 2019 on järgmised:

The Riddle of Jaan Niemand / Põrgu Jaan (2018)

Režissöör Kaur Kukk. EV100 raames valminu “Põrgu Jaan” on müsteerium, mis on inspireeritud Põhjasõja-järgsetest süngetest aegadest. Saladusliku põnevusloo peategelane leitakse mererannalt. Tema ei mäleta oma minevikku. Ta asub elama paruni juurde kohalikku mõisahoonesse. Ajapikku hakkavad ilmnema vihjed salapärase võõra tausta ja varasemate tegude kohta.

Scandinavian Silence / Skandinaavia vaikus (2019)

Režissöör Martti Helde. Trillerlike elementidega psühholoogiline draama räägib kahe tegelaskuju taaskohtumisest. Ühine teekond läbi talvise maastiku sunnib avama aastate eest toimunud vägivaldse sündmuse põhjused. Lahendamata minevik juhatab tegelased valiku ette, mis määrab nende mõlema tuleviku.

Jesus Shows You the Way to the Highway (2019)

Režissöör Miguel Llansó. ”Film, mis segab vanakooli tehnikat moodsate vandenõuteooriatega ja paneb oma kämbiga itsitama, aga samas on teemad vägagi mõtlemapanevad.” (Sirp)

Take It or Leave It / Võta või jäta (2018)

Režissöör Liina Triškina-Vanhatalo. Ühel unisel laupäevahommikul saab 30-aastane ehitaja Erik jalustrabava uudise: endine tüdruksõber Moonika, keda mees pole pool aastat näinudki, on just lapse sünnitanud. Tüdruku. Naine ise pole emaduseks valmis ja kui mees last endale ei taha, läheb tüdrukuke lapsendamisele. Võta või jäta! See on lugu Eriku pikast, keerulisest ja kohati koomilisest isaks kasvamise teekonnast. Lugu, mille käigus tavalisest eesti mehest saab igapäevaelu kangelane, Superman, kes on oma isaduse eest valmis küünte ja hammastega võitlema. Mis teeb isast isa?

Lühifilmide seanss Anima Celebration!

Värskete Euroopa lühifilmide valikus ka Kristjan Holmi teos Elu24 (2019).