Bánki järve kaldal
Bánk, Nógrádi maakond
Ungari
14.07.2017

Tänu Intsikurmu muusikafestivali ja Bánkitó festivali koostööle saab ungari publik nautida Argo Valsi instrumentaalset art-rock’i. Kontsert toimub Bánki järve kaldal 14. juulil.

Noort kitarristi ja heliloojat Argo Valsi on peetud üheks olulisemaks klotsiks Eesti süvasuunitlusega instrumentaalpopis. Oma nelja sõbra – elektrikitarri, trummimasina, looper’i ja efektipedaalide – kaasabil loob Argo Vals helimaastikke, millel kohtuvad tunnetuslikult jazz’ile, ambient’ile, elektroonikale ja math rock’ile omased kõlad. Need helilained on ehtinud Eesti Vabariigi aastapäeva presidendi vastuvõttu, tantsulavastusi, telesaateid ja jõudnud otsaga Ameerika ühte suurimasse indie-raadiojaama KCRW, The Guardiani muusikasoovituste nimekirja ja ka Tartu Jaani kirikusse. Eesti Muusikaauhinnad 2013 valis Argo Valsi debüütalbumi “Tsihcier” aasta parima alternatiiv-/indie-albumi nominendiks. Eesti Muusikaauhinnad 2016 kuulutas kauamängiva “Nokturn” aasta parima alternatiiv-/indie-albumi ja Argo Valsi aasta meesartisti nominendiks.

“Argo Vals on tõesti uskumatu atmosfäärivõlur. Kui mitmed teised luuperimuusikutest sooloesinejad katsetavad tohutu hulga instrumentide ja tehnikaga, siis Argo on küpselt keskendunud kitarrile, luuperid, sündid ja plokid on pelgalt abivahendid, võtmata kitarrilt pearolli. Hoolimata oma noorusest oleks tal justkui ammu selge, mis on tema tugev külg – meloodia ja neid ülestikku ladudes tekstuuride punumine, väikese korduste nõksuga. Ei mingeid traagelniite ega kahtlust äratavaid ebakõlasid, tema näppude alt väljub puhas Muusika…” (Lõik Maria Mölderi kirjutatud plaadiarvustusest, mis ilmus Eesti Kontserdi ajakirjas “Aplaus”, talv 2013.)

Kontakt:

Eesti Instituut Ungaris
budapest@estinst.ee
Falk Miksa u. 22. fe. 2., 1055 Budapest, Ungari
+36 1 386 2462, +36 3 0423 7143
http://www.esztorszag.hu/