13.02.2020 – 01.05.2020

Eesti Instituudi koolitusprogramm “Kultuurisamm” on mõeldud Eestis elavatele inimestele, kelle emakeel ei ole eesti keel ja kellel on soov õppida Eesti kultuuri, looduse, ajaloo ja elu-olu kohta.

“Kultuurisammu” programmis on õppekäigud, loengud ja arutelud ning väljasõidud. Programm on osalejatele tasuta ja koolituse maht on kokku 25 akadeemilist tundi. Programmi tegevused toimuvad Tallinnas ja Harjumaal (venekeelne ja ingliskeelne grupp) ning Narvas ja Ida-Virumaal (venekeelne grupp).

Rohkem infot (sh kuidas registreeruda) leiab “Kultuurisammu” veebilehelt www.kultuurisamm.ee. Kõigile registreerunutele saadekse täpsem info ajakava ja tegevuste kohta. 2020 kevadhooaja programm alustab märtsi esimesel nädalal ja kestab maikuuni.

“Kultuurisammu” programmiga saavad liituda vähemalt 16-aastased huvilised, kelle emakeel ei ole eesti keel.

Eesti Instituut alustas “Kultuurisammu” programmi 2018. aasta sügisel. Projekti esimese aasta jooksul lõpetas programmi 252 osalejat. 2019. aasta augustis lisandus grupp Ida-Virumaa elanikele. Sama aasta sügisperioodil lõpetas Tallinnas ja Harjumaal programmi 181 osalist ning Ida-Virumaal 124 inimest.

Kultuurisamme aitavad astuda partnerid: Eesti Vabaõhumuuseum, MTÜ Lasnaidee, MTÜ Estonishing Evenings, Tallinna Linnamuuseum, Eesti Arhitektuurimuuseum, Tallinna Keskraamatukogu jpt!